Pamiętajmy jednak, że to nie to, co na pierwszy rzut oka zwraca uwagę w dziecięcym ubranku jest najważniejsze. Pomyśl o tych wszystkich gryzących Cię swetrach, drapiących metkach i zbyt ciasnych gumkach.

Ubranka dla dzieci starszych powinny być projektowane zgodnie z zasadą: ma być zdrowo, wygodnie i kolorowo. Najlepsze są proste fasony a systemy zapięć podążają za kolejnymi etapami rozwoju maluszków.

 

Kupując polskie produkty mamy pewność, że pieniądze nie zostały wydane na marne, czego nie można powiedzieć w przypadku kupowania tak zwanych ”chińskich” rzeczy, gdzie ich użyteczność jest zazwyczaj krótkotrwała.

Rodzic wybierający w sklepie ubranko dla swojego dziecka musi zwrócić uwagę na wiele czynników. Naturalnie wszyscy pragniemy, aby nasz maluszek wyglądał możliwie jak najlepiej.

Jakie ubranka dla dzieci powinniśmy wybierać? Co zrobić, żeby dzieci dobrze się czuły w tym, co noszą? Możliwości jest wiele, ważne żeby podejść do sprawy z głową.

Program suszenia trwa około 2 godzin, a więc ciuchy nie zalegają nam przez kilka dni na grzejnikach w mieszkaniu i na rozkładanych suszarkach pokojowych lub na balkonie.

Pierwsze buciki zakładamy dziecku dopiero wtedy, gdy zaczyna chodzić. Powinny one być w odpowiednim rozmiarze (ok. centymetra luzu przed dużym placem), z elastyczną, nie ślizgającą się podeszwą, usztywnionym zapiętkiem, niezbyt wysoką cholewką (aby nie krępowały kostki) oraz szerokim noskiem zapewniającym swobodę ruchu wszystkim paluszkom. Najlepsze są buciki z prawdziwej skóry.

Małżonka rozżalona, sakramentalne „a nie mówiłam – trzeba było normalnie jak ludzie pójść do sklepu i przymierzyć” już ciśnie się na usta, dziecię ze spokojem, lekko znudzone obserwuje rozwój sytuacji doskonale wyczuwając moment, w którym należy się oddalić, aby odpryski wiszącej w powietrzu awantury między rodzicami nie poleciały i na niego.

Advertisements